“Ben de Varım” Diyorsanız

Tütün ve ürünlerinin sağlığımıza verdiği zararlar artık tüm dünyada bilinen bir gerçek. Her yıl dünyada milyonlarca kişi tütün kullanımına bağlı hastalıklar nedeniyle ölüyor, pek çok kişi ise kendisi kullanmasa bile başkalarının içtiği tütünün dumanına maruz kalmaktan dolayı yaşamını yitiriyor.

Bugün pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de özellikle son 10 yıl içerisinde tütünle mücadele çalışmaları oldukça istikrarlı bir şekilde yürütülüyor. Öyle ki ülkemizin tütün kontrolüne yönelik yürüttüğü çalışmalar Dünya Sağlık Örgütü tarafından tüm dünyaya örnek olarak gösteriliyor.

Ülkemizde, sigara bırakmak isteyen kişilere destek olmak amacıyla açılan Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı, sigara bırakma poliklinikleri, mevzuat çalışmaları, toplum genelinde tütün ve tütün ürünlerinin zararları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla yürütülen medya kampanyaları, kanun ihlallerini tespit etmeye yönelik yapılan denetimler yürütülen bu çalışmalardan sadece birkaçı.

Ülkemizde yürütülen bu çalışmalar gerek kendimizin, sevdiklerimizin gerekse toplumumuzun sağlığı bakımından son derece önemli. Bu nedenle konuya ortak duyarlılık göstermemiz ve birlikte hareket etmemiz bize tütünle mücadelede özellikle çocuk ve gençlerimizi korumada çok önemli kazanımlar sağlayacaktır.  

Bu mücadelede  BEN DE VARIM DİYORSANIZ, BEN BIRAKTIM SEN DE BIRAKABİLİRSİN DİYORSANIZ, BENİM DE BİR ÖNERİM VAR diyorsanız Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-posta adresine yazarak bizimle paylaşın. 

 

 

PAYLAŞTIĞIMIZ HAVAYI VE SAĞLIĞIMIZI BİRLİKTE KORUYALIM!

  • Adnan Saygun 2 Cad. No:55 K Blok Sıhhıye/Çankaya/Ankara
  • 312 565 62 27
  • 0312 565 61 53
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.